Hlavní navigace

91 % Rusů dle ESETu preferuje pirátský obsah nad legálním

24. 9. 2019

Sdílet

ESET přichází s výsledky průzkumu, dle kterého pouze méně než desetina Rusů raději volí exkluzivní legální obsah před pirátskou alternativou. Tři čtvrtiny Rusů pak uvádí jako hlavní důvod vysoké ceny, čtvrtina pak ideologické důvody.

Pamětníci jistě vzpomenou dobu před řekněme 15+ lety, kdy by podobné informace odpovídaly i studiím o České Republice. Rostoucí kupní síla v kombinaci s příchodem cloudových a streamovacích služeb na český trh ale věci změnila, přičemž o Rusku lze minimálně od anexe Krymu říci, že kupní síla tam neroste, naopak.

TorrentFreak pak dává do souvislosti též přísný ruský režim blokování stránek na státní úrovni a připomíná snahy současného ruského vedení na potírání pirátství: například jsou v přípravě legislativní dodatky, které donutí vyhledávače, aby z výsledků odstraňovaly pirátský obsah v řádu minut od chvíle, kdy se daný výsledek objeví na černé listině.

Navzdory tomu je ale nadále Rusko zemí pirátskému obsahu zaslíbenou, aktuální průzkum ESETu probíhal na 2 tisících lidí. Dodejme, že 52% z nich používá pirátské/cracknuté kopie her, 43% sleduje nelegálně získané filmy či seriály a neco málo přes třetinu pak preferuje hudbu z neoficiálních platforem. Avšak eBooky získává nelegálně jen 14% dotazovaných, 19% pak pirátské kopie programů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.