Hlavní navigace

Active 24 vydává nového EPP klienta pro komunikaci s registrem .CZ domén

9. 4. 2020

Sdílet

Active 24

Radek Novotný ze společnosti Active 24 vyvinul klienta pro komunikaci s doménovým registračním systémem FRED. Je napsán v jazyce Java a k dispozici je na GitHubu jako open source. Aplikace komunikuje skrze protokol EPP a je alternativou ke klientovi od sdružení CZ.NIC, který je napsán v jazyce Python.

Oba slouží k provádění běžných operací registrátorů ve vztahu k registru: vytváření, aktualizace, převod, obnova či mazání domén, kontaktů a dalších objektů v registru. Nový Java klient nabízí vylepšené příkazy přípravy dat, oproti Python klientovi již není nutné po zavolaní příkazu prep_domain_by_nsset a dalších volat příkazy get_results pro získání výsledků. Java klient toto volaní udělá automaticky a vrátí kompletní ucelené výsledky, rozebírá Zdeněk Brůna z CZ.NIC na blogu.

Aby byla zajištěna co nejvyšší kvalita nového klienta, požádali testery sdružení CZ.NIC o aplikaci stávajících automatických testů, které jsou používány k testování systému FRED přes protokol EPP a které využívají knihovnu klienta v Pythonu. Jelikož je registrační systém FRED vytvořený jako open-source a my velmi rádi podporujeme každé open-source rozšíření našeho softwaru, rádi jsme této žádosti vyhověli a pustili se do práce, vysvětluje Brůna. Stávající automatické testy vytvořené pro Python klienta bylo potřeba přizpůsobit vytvořením vlastní vrstvy s použitím knihovny tohoto klienta upravené tak, aby posílala data do nového Java klienta.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.