Hlavní navigace

Airbus 380 s Linuxem na každém sedadle

27. 8. 2007

Sdílet

Singapurské aerolinie vyjedou na konci října na dráhu s novým letadlem A380. To nabídne pasažérům nadstandardní pohodlí, které doplňuje například počítač vestavěný do každého sedadla. Pro nás je zajímavé, že na těchto palubních strojích poběží linuxový systém od RedHatu. Kromě zábavy pro zkrácení letu, nabídne počítač také kancelářský balík StarOffice a podporu práce s vlastními dokumenty uloženými na USB disku.

K dispozici jsou už i první screenshoty reálných obrazovek. Ty budou mít v ekonomické třídě 10,6", v business třídě 15,4" a cestující první třídy si užijí 23" displeje. V současné době je systém k dispozici v letounech B777–300ER a chystá se jeho instalace do budoucích B787.

(Zdroj: Slashdot)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 27. 8. 2007 16:35

  LK (neregistrovaný)
  Videa pouze ve WMV a hláška "You can also access built-in Microsoft Office software that allows you to create documents, spreadsheets and presentations, without the use of a laptop. It’s another first from Singapore Airlines" ve mně vzbuzuje určité pochybnosti...
 • 27. 8. 2007 17:41

  zenek (neregistrovaný)
  To jsou věci:-)
  "A new in-seat power supply is also available along with built-in /Microsoft Office/ software so you can create documents, spreadsheets and presentations effortlessly."
 • 27. 8. 2007 23:45

  BLEK. (neregistrovaný)
  V airbusu s Linuxem jsem jednou letěl, 2x za letu se to muselo rebootovat, reboot trval asi 15 minut, a na obrazovkách se objevil obrázek tučňáčka (takový ten, co se zobrazí při bootu na framebufferu) a zpráva "NFS server not responding".
 • 28. 8. 2007 11:20

  Izak (neregistrovaný)
  Taky jsem o tom slysel, ale problem nebude v linuxu ;-))

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.