Hlavní navigace

Akcelerace CSS filtrů v Chrome 19

6. 6. 2012

Sdílet

Na blogu vývojářů webového prohlížeče Chrome a Chromium se objevil zápis o další novince, která přišla s verzí 19. Jde o akcelerované CSS filtry, které umožňují aplikovat na obrázky různé efekty jako rozmazání, změnu barev, změnu kontrastu a podobně. Novinka posílá tyto výpočty na grafickou kartu a vykreslování efektů je tak o několik řádů rychlejší. Co všechno lze s filtry dělat se můžete podívat v této webové aplikaci.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 6. 6. 2012 21:15

  Lael Ophir (neregistrovaný)

  Hm, to je skoro jako DirectX Transform, zavedené v MSIE 4 a rozšířené v MSIE 5.5, který skoro je 12 let starý. Tehdy to ovšem bylo hnusné proprietární mršení standardů. Když ale s velmi podobným rozšířením přijde Chrome o 12 let později, je to super novinka.

 • 6. 6. 2012 21:28

  Lol Phirae (neregistrovaný)

  Tobě to může bejt u prdele, trolle, koncentruj se na podporu CSS3 v IE a nezatěžuj si hlavu zbytečnými prkotinami. Jinak zmiňovat se o IE5 nebo se s tím dokonce chlubit, to je už skutečně zralé na zbavení svéprávnosti.

 • 6. 6. 2012 22:23

  Aleš Janda

  Tady se musím Laela zastat. Je fakt, že IE měl spoustu bugů a špatných vlastností, ale funkcemi daleko předběhl dobu (nejen filtry, ale i vektorová grafika, webové fonty, nebo takové drobnosti, jako aplikace „disabled“ vlastnosti pro zašednutí libovolného elementu). Byl na míle daleko od konkurence. Chyba byla pouze to, že se pak vývoj naprosto zastavil.

  Škoda, že většina těch věcí byla nakonec odsouzena k zániku. A škoda, že se neprosadil box model IE, ale ten imbecilní model od W3C. Dneska se ty věci zase postupně s velkou slávou znovu objevují :-)

 • 7. 6. 2012 14:19

  Lael Ophir (neregistrovaný)

  Zkuste se chovat pro změnu slušně. A když budete navíc mluvit k věci, bude to ještě lepší.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.