Hlavní navigace

Aktivity nebo virtuální plochy?

10. 12. 2010

Sdílet

Na itmanagement.e­arthweb.com vyšel velmi zajímavý článek z ruky Bruce Byfielda o KDE 4.6, které se momentálně nachází v beta stádiu vývoje. Popisuje v něm novinky, které uživatel téměř nepozná, ale jsou to důležité změny, jimiž si vývojáři připravují píseček pro nové funkce v dalších verzích. Druhou půlku článku věnuje aktivitám a virtuálním plochám. Aktivity byly hlavním tahákem KDE 4, měly přinést variabilitu desktopového prostředí, ale uživatelé je ne a ne používat.

Existence dvou zdánlivě podobných funkcí vedle sebe nemůže dělat dobrotu, ale to se v KDE 4.6 ještě nevyřeší. Bruce v článku naznačuje, že by měly virtuální plochy zmizet a zůstat jen univerzálnější aktivity. V diskusi s ním pak čtenáři nesouhlasí a tvrdí, že obě funkce jsou na něco jiného. Jaký je váš názor? Preferujete aktivity nebo virtuální plochy?

Máte raději virtuální plochy nebo aktivity?

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.