Hlavní navigace

Alexa.com po pětadvaceti letech končí

9. 12. 2021

Sdílet

Alexa.com Autor: Alexa.com

Amazon ve středu oznámil, že plánuje vypnout svůj globální systém hodnocení webových stránek a nástroj pro analýzu konkurentů Alexa.com, který na internetu běží už 25 let. Platforma bude vypnuta 1. května 2022. Před 25 lety jsme založili Alexa Internet. Po dvou desetiletích, kdy jsme vám pomáhali najít, oslovit a převést vaše digitální publikum, jsme učinili těžké rozhodnutí, že 1. května 2022 ukončíme provoz Alexa.com, píše se v krátkém oznámení.

Amazon už přestal nabízet nová předplatná a stávající zákazníci budou mít nadále přístup k datům i nástrojům až do zmíněného data ukončení. API budou dostupná do 8. prosince 2022. Není jasné, proč dochází k ukončení služby, některé zdroje ale poukazují na setrvalý pokles zájmu o službu. Je tedy možné, že se provozovatel rozhodl k ukončení kvůli nedostatku uživatelů.

Alexa Internet je sanfrancisská společnost zabývající se analýzami webového provozu a optimalizací webů pro vyhledávače. Slavná je zejména díky svým žebříčkům nejnavštěvovanějších webů na světovém internetu. Alexa je dceřinnou společnosti Amazonu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.