Hlavní navigace

AlphaGo tajně 60krát vyhrálo nad nejlepšími hráči a ani jednou neprohrálo

5. 1. 2017

Sdílet

Program hrající go od Google a používající umělou inteligenci AlphaGo a který loni porazil Lee Sedola (v současnosti 8.) 4:1, tajně hrál na dvou čínských serverech pod přezdívkou Master. 60krát vyhrál nad nejlepšími hráči a ani jednou neprohrál.

Mezi jinými třikrát porazil nejlepšího hráče světa Ke Jie, který se o schopnostech AlphaGo v minulosti vyjadřoval skepticky. Porazil také hráče Park Junghwan (3.) a Iyama Yuta (5.), přitom ani jednou neprohrál a jedna hra byla označena jako remíza poté, co se protihráč Chen Yaoye (13.) odpojil.

(zdroj: slashdot)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 5. 1. 2017 17:31

    Prezdivka (neregistrovaný)

    To zas az tak moc znamenat nemusi. On je rozhodne rozdil mezi partii nazivo (Alphago vs Lee Sedol meli oba hraci 2 hodiny zakladniho casu plus byo-yomi) a partii na internetu, kde obvykle hraci maji tak maximalne 30 minut zakladniho casu. Pocitac ma v soucasnosti vzdycky vyhodu v rychlejsi partii, takze logicky by mel mit i lepsi vysledky. Cim kratsi cas, tim lepe pro pocitac.
    Nechci shazovat vykon Alphago, ten stroj ma opravdu obrovskou silu, ale porovnavat partie na internetu a nazivo, to je jako porovnavat okresni prebor (kde mimojine startuje i mistr sveta) a opravdove regulerni mistrovstvi sveta.