Hlavní navigace

Alza.cz začala nabízet vlastní řadu notebooků, sází na tříletou záruku

3. 2. 2022

Sdílet

Notebooky Alza.cz Autor: Alza.cz

Největší tuzemský prodejce elektroniky, společnost Alza.cz, začal nabízet vlastní řadu notebooků. Nově představená řada bude zahrnovat základní kancelářské stroje, herní speciály i výkonné typy s dlouhou výdrží baterie. V tuto chvíli jsou v obchodě k dispozici první modely, další budou přibývat v následujících týdnech.

V současné době jsou k dispozici dvě notebookové řady Gamebook a Officebook. Nejlevnější model lze pořídit za 11 490 korun (TN displej, 8 GB RAM, Pentium Silver N5030), nejdražší pak za 29 990 korun (Core i5–11400H, 144Hz IPS displej, 32 GB RAM, GeForce RTX 3050 Ti). Firma si počítače nevyrábí vlastními silami, ale získává je od čínských dodavatelů. Následně je schopna upravovat konfiguraci některých komponent.

Všechny nabízené stroje mají tříletou záruku a Alza slibuje případnou opravu do deseti dnů. Notebooky se navíc dodávají nezaplombované, což umožňuje bezstarostně otevřít jejich kryt a rozšířit operační paměť nebo disk, případně vyčistit prach z komponentů, aniž by došlo ke ztrátě záruky.

Rychle rozšiřující se portfolio privátních značek nám umožňuje nabízet zákazníkům široký výběr zboží s nejlepším poměrem kvality a ceny. Naše notebooky navazují na zákaznický úspěch Alza PC, jejichž prodeje loni meziročně stouply o téměř 50 % na více než 21 000 kusů, říká Petr Bena, místopředseda představenstva Alza.cz. Zejména v době, kdy čelíme narušení dodavatelských řetězců a globálnímu nedostatku čipů i dalších komponent, jsem rád, že se obchodnímu a montážnímu týmu podařilo projekt notebooků pod značkou Alza zrealizovat, a můžeme tak zákazníkům nabídnout kvalitní a dostupné počítače, doplnil.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.