Hlavní navigace

Amazon představil dvoujádrový tablet

29. 9. 2011

Sdílet

Jak se dalo čekat, Amazon včera představil svůj levný tablet zaměřený na služby Amazonu. Cena tabletu je stanovena na 200 USD, disponuje dvoujádrovým procesorem, tvrzeným sklem displeje, váhou 414 g a nenajdete v něm žádné aplikace od Googlu. Ty byly nahrazeny alternativami od Amazonu. Tablet má 7" a nenajdeme na něm ani jednu kameru nebo mikrofon. Chybí také 3G modul, takže připojení k internetu je možné pouze přes WiFi. Tablet by měl být dostupný 15. listopadu.

Svou cenou přitáhne určitě i hackery, kteří nebudou chtít jen vstřebávat amazoní obsah. V této souvislosti Amazon uvedl, že podobným aktivitám nebude bránit ani nějak pomáhat.

Dále Amazon představil čtečky knih s E-ink displeji, z nichž nejlevnější začíná na 79 USD. Zajímavější je druhá generace Kindlu s názvem Kindle Touch, která přinese dotykové ovládání a začíná na ceně 99 USD.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.