Hlavní navigace

Amazon začne na podzim v Indii testovat drony

21. 8. 2014

Sdílet

Když před rokem šéf Amazonu Jeff Bezzos zveřejnil myšlenku doručování zboží prostřednictvím automatizovaných létajících dronů, vzbudil tím docela pozdvižení. Hodně lidí to považovalo za vtip, ale Amazon to myslel vážně a od té doby na tom usilovně pracuje.

V červenci měl již k dispozici devátou generaci dronů, kterou však potřeboval někde otestovat. Získat k tomuto účelu povolení v USA je na dlouhé lokte, takže se rozhodl vyrazit do Indie, kde pro drony neexistují žádná pravidla. Testy by měly začít už od listopadu a to v Bombaji a Bangalore, kde má firma sklady.

Jakmile budou drony v praxi doručovat knihy a mobilní telefony, měl by se čas doručení k zákazníkovi pohybovat mezi 1,5 až 3 hodinou od objednání. Až se „naučí létat“, tak by podle Bezzose měla doba doručení klesnout dokonce až na 30 minut.

(Zdroj: The Economic Times of India)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Michal Strnad pracuje ve sdružení CESNET, provozující národní síť vědy a výzkumu, Akademii věd České republiky a jako redaktor na serveru Root.cz. Kromě počítačů rád běhá, kuchtí a čte vše, co se mu dostane pod ruku.