Hlavní navigace

AMD a Nvidii možná čekají nižší zisky, opadá zájem o GPU těžbu kryptoměn

23. 5. 2018

Sdílet

Jaderné bitcoiny

Po obrovském vzestupu GPU těžby, která po poměrně dlouhou dobu způsobila extrémně nadsazené ceny a téměř absolutní nedostupnost vyšších řad grafik na trhu, zejména od AMD, přišlo před několika týdny ochlazení. Těžba na GPU se u většiny ceněných kryptoměn už dávno nevyplatí (zejména u Bitcoinu) a tak se bazary a internetové aukční síně zaplnily „ojetými“ kartami, zlepšila se dostupnost a ceny se pomalu vracejí do rozumnějších (nikoli však rozumných) výšin.

Pro AMD a Nvidii to znamená jediné: po měsících, kdy prodaly prakticky vše, co stihly vyrobit, nastanou zase trochu chudší časy. Trh se nasytil, ba přímo přesytil a u obou firem dopadne pokles poptávky už na druhý až čtvrtý kvartál tohoto roku. Dodejme však, že obě firmy už mají v přípravě a z hlediska některých modelů krátce před uvedením novou generaci grafických karet, což obvyklé mívá pozitivní dopad na prodeje. Každopádně prodeje za duben byly nejhorší od loňského května.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.