Hlavní navigace

AMD končí s procesorem Geode

29. 1. 2009

Sdílet

Procesory AMD Geode byly používány zejména v projektu OLPC kvůli velmi nízkému příkonu. AMD už ale nadále nehodlá s výrobou této řady pokračovat. Stávající výrobky se však ještě prodávat budou. Za rozhodnutím prý stojí především finanční problémy společnosti AMD. Firma se pravděpodobně zaměří na lukrativní trh s netbooky, na který může přinést nové procesory Athlon Neo, které jsou taktovány na 1,6 GHz a jsou přímou konkurencí pro Intel Atom.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 29. 1. 2009 14:00

  Tosuja (neregistrovaný)
  Skoda, treba takove desky PCEngines Alix jsou pro nektere veci moc dobre - x86 platforma s casto dostacujicim vykonem (~400MHz PII) a spotrebou neco malo nad 5 Wattu (odber ze site)...
 • 29. 1. 2009 15:17

  Petr Krčmář
  AMD tvrdí, že ty stávající modely bude prodávat, dokud o ně bude zájem. Časem ale pravděpodobně přijdou naprosto jiná řešení od jiných firem a Geode zanikne úplně.
 • 29. 1. 2009 19:13

  Mi. Chal.
  Nedělá autor tohoto článku náhodou pro ydnes nebo novinky? V tom původním zdroji se píše akorát o tom, že AMD nebude tyto procesory dále vyvíjet (tj dělat novější revize), což je něco úplně než zastavení výroby, jak se tvrdí tady. Píšou to třeba i na http://www.cdr.cz/a/26307.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.