Hlavní navigace

Aktualizováno: AMD končí s procesory pro PC, přeorientuje se na mobilní trh

30. 11. 2011

Sdílet

AMD se rozhodlo dále nebojovat se společností Intel a odejít z trhu procesorů pro stolní počítače a notebooky. V budoucnu se tak chce zaměřit spíše na rychle se rozvíjející trh s mobilními zařízeními. Konkrétní plány zatím nebyly zveřejněny a je otázka, zda v tuto chvíli existují. Stejně tak není jasné, co se stane s divizí grafických karet, která vznikla po sloučení AMD s firmou ATI.

Oznámení přišlo jen několik týdnů poté, co firma ohlásila novou procesorovou řadu Bulldozer, ta měla dohnat náskok konkurenčních procesorů Intel Sandy Bridge a posadit procesory AMD na vrchol. Velmi rychle se ale ukázalo, že Bulldozer je velký propadák, protože podle mnoha recenzí a testů jeho výkon stěží dosahuje na nejnižší procesory Intel i3.

„Nacházíme se v bodu zlomu,“ řekl k tomu mluvčí společnosti, Mike Silverman. „Musíme se nadobro zbavit představy ‚AMD proti Intelu‘, protože tak už to od nynějška nebude.“ Podrobné informace o nové strategii se prý dozvíme v únoru. Firma zatím prozradila jen tolik, že se bude snažit využít příležitostí v prostředí nízkoenergetických zařízení, nově vznikajících trzích a internetovém byznysu.

Aktualizováno: po­dle nových informací nechce AMD úplně ukončit vývoj procesorů x86, ale nechce také nadále bojovat s Intelem o první místo v žebříčku nejvýkonnějších CPU.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.