Hlavní navigace

AMD nabírá další vývojáře kvůli next-gen CPU

8. 6. 2021

Sdílet

Lisa Su EPYC 3 Autor: AMD

Nízkoúrovňové části linuxového jádra potřebují a i v budoucnu budou potřebovat více péče, aby zejména procesory AMD fungovaly co nejlépe. AMD v poslední době vypouští další a další informace například o vrstvené L3 cache ve svých budoucích CPU, také se tu a tam již hovoří o konceptu změny CPU architektury s využitím ekvivalentu big.LITTLE (podobě Intel připravuje generaci Alder Lake na závěr tohoto roku). A tak není divu, že AMD shání další vývojáře pro podporu svých produktů v Linuxu.

Vývojáři budou pracovat ve firemních pobočkách v texaském Austinu a indickém Bangalore. AMD do nich shání například člověka na pozici Linux Kernel – Scheduler Development Lead a dále vývojáře, kteří budou sedět na pozicích Linux Kernel – Memory Management Development/Performance Lead a Networking I/O Lead či Linux Virtualization Performance Lead. Z vypsaných pozic čiší snaha nabrat linuxové experty, kteří budou řídit vývoj podpory zejména serverových procesorů EPYC, s nimiž se svezou i Threadrippery či Ryzeny.

Dodejme ještě, že AMD je nyní nejvýznamnějším zákazníkem TSMC co se týče 7nm výroby a nově víme, že tento trend bude pokračovat s 5nm i 3nm výrobou u TSMC.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 8. 6. 2021 21:13

  Martin Vancl

  > Dodejme ještě, že AMD je nyní nejvýznamnějším zákazníkem TSMC co se týče 7nm výroby a nově víme, že tento trend bude pokračovat s 5nm i 3nm výrobou u TSMC.

  Nepsalo se tu nedávno, že kapacity TSMC vykoupil Apple? Nebo si to s něčím pletu?

 • 8. 6. 2021 22:38

  cc

  Taky mi to nesedí, že by AMD vyžralo většinu kapacit. Možná by autor zprávičky mohl přidat zdroj té informace.

 • 9. 6. 2021 8:19

  Trident

  To ze je nejvýznamnějším zakaznikem neznamena že vyzral vsechny kapacity TSMC.

  Rezervace kapacit neni jednorozmerna a neni to jen o alokaci na odberatele ale i ruzne typy cipu ci technologie a po jakou dobu.

  Navic muzou mit rezervace na jednotlive technologicke postupy.