Hlavní navigace

AMD nabírá další vývojáře kvůli next-gen CPU

Sdílet

David Ježek 8. 6. 2021
Lisa Su EPYC 3 Autor: AMD

Nízkoúrovňové části linuxového jádra potřebují a i v budoucnu budou potřebovat více péče, aby zejména procesory AMD fungovaly co nejlépe. AMD v poslední době vypouští další a další informace například o vrstvené L3 cache ve svých budoucích CPU, také se tu a tam již hovoří o konceptu změny CPU architektury s využitím ekvivalentu big.LITTLE (podobě Intel připravuje generaci Alder Lake na závěr tohoto roku). A tak není divu, že AMD shání další vývojáře pro podporu svých produktů v Linuxu.

Vývojáři budou pracovat ve firemních pobočkách v texaském Austinu a indickém Bangalore. AMD do nich shání například člověka na pozici Linux Kernel – Scheduler Development Lead a dále vývojáře, kteří budou sedět na pozicích Linux Kernel – Memory Management Development/Performance Lead a Networking I/O Lead či Linux Virtualization Performance Lead. Z vypsaných pozic čiší snaha nabrat linuxové experty, kteří budou řídit vývoj podpory zejména serverových procesorů EPYC, s nimiž se svezou i Threadrippery či Ryzeny.

Dodejme ještě, že AMD je nyní nejvýznamnějším zákazníkem TSMC co se týče 7nm výroby a nově víme, že tento trend bude pokračovat s 5nm i 3nm výrobou u TSMC.

Našli jste v článku chybu?