Hlavní navigace

Americká pošta měla v systému chybu ohrožující 60 milionů uživatelů

22. 11. 2018

Sdílet

Pošťák

Americká poštovní služba (US Postal Service) měla ve svém systému usps.com zásadní bezpečnostní chybu, která umožňovala libovolnému uživateli číst a modifikovat informace z účtů ostatních uživatelů. Ohroženo bylo všech 60 milionů uživatelů, jejichž data si mohl kdokoliv přečíst. Problém nahlásil bezpečnostní odborník Brian Krebs, který informaci dostal od anonymního objevitele. Ten už prý organizaci mezeru nahlásil už před rokem, nic se ale nestalo. Proto byl problém zveřejněn a teprve pak byl odstraněn.

Chyba byla konkrétně v API, které dovoluje firmám sledovat zásilky. Kromě této funkce ale po přihlášení umožňovalo rozhraní také číst či přepisovat informace ostatních uživatelů jako uživatelské jméno, e-mail, uživatelské ID, číslo účtu, adresa, telefon a další. Dobrou zprávou v této nepříjemné situaci je, že se z databáze nedalo přečíst heslo a změna e-mailu vyvolala žádost o potvrzení zaslanou na starou adresu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.