Hlavní navigace

Americké tajné služby po nás chtěly oslabení šifrování, tvrdí autoři Telegramu

16. 6. 2017

Sdílet

Pavel Durov, zakladatel populární mobilní komunikační aplikace Telegram, na Twitteru zveřejnil informace o tom, že se americké tajné služby snažily dvakrát uplatit jeho vývojáře, aby oslabili šifrování. Došlo k tomu v loňském roce, kdy vývojářský tým vyrazil do Spojených států.

Konkrétně jmenoval nátlak ze strany FBI. A to byl jen jeden týden. Bylo by naivní si myslet, že můžete provozovat nezávislou/bezpečnou kryptoaplikaci v USA, píše Durov. Telegram patří mezi nejbezpečnější současné mobilní IM služby, přestože někteří poukazují na jeho slabiny, zatím v něm nebyla objevená vážná zranitelnost. Americké tajné služby s tím mají očividně také problém.

Na Telegramu je příjemné, že má otevřené API a podněcuje vývojáře, aby pro něj tvořili alternativní klienty. Těch proto existuje celá řada, přehled těch nejzajímavějších jsme přinesli v článku Telegram jede: šest klientů pro čím dál oblíbenější komunikátor.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.