Hlavní navigace

Android bude mít integrovaný antivir

28. 2. 2014

Sdílet

S rozšiřováním operačního systému Android se také rychle rozšiřují řady malwaru, který se na něj zaměřuje. Proto Google do systému integruje mechanismy, které jeho šíření mají bránit. Nenápadná funkce ověřovat aplikace, která byla uvedena koncem roku 2012, významně rozšíří své možnosti. Informuje o tom web Comuputerworld.

Zatímco nyní kontroluje pouze APK balíčky aplikací před instalací, od další aktualizace aplikace bude monitorovat i při jejich působení. Používat přitom bude podobný systém, který Google využívá při kontrole aplikací v obchodu Google Play Store. Můžeme tak říct, že v Androidu bude integrován pokročilý antivirový systém.

Systém by navíc měl být relativně šetrný k baterii, což o mnohých antivirech třetích stran říct nelze. Jak bude systém reagovat na škodlivý software, zatím nebylo upřesněno. Nové řešení by se k uživatelům mělo dostat v následujících týdnech, pravděpodobně potichu. Skenování aplikací můžete deaktivovat v nabídce Nastavení → Zabezpečení → Ověřovat aplikace.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.