Hlavní navigace

Android je možné napadnout pomocí obrázku PNG

7. 2. 2019

Sdílet

Telefon malware Autor: Depositphotos

Tři nově objevené zranitelnosti umožňují napadnou Android pouze tím, že si uživatel prohlédne obrázek ve formátu PNG. Vhodně upravený soubor může nést nebezpečný kód, který je v napadeném systému spuštěn s vysokými právy. Je tak možné snadno distribuovat nebezpečný malware.

Chyby s označením CVE-2019–1986, CVE-2019–1987 a CVE-2019–1988 je možné najít v Androidu od verze 7.0 až po současnou 9.0. Záplaty už jsou v AOSP a vyšly v rámci únorových bezpečnostních záplat.

Únorové záplaty ovšem opravují řadu dalších bezpečnostních chyb v různých součástech systému: jádře, systému, systémové knihovně i ovladačích Nvidia a Qualcomm. Pokud máte (či brzy budete mít) systém s bezpečnostní aktualizací z února 2019, můžete být v klidu. Pokud ne a váš výrobce záplaty nevydává, je čas se poohlédnout po jiném přístroji. Třeba tom z programu Android One, který nabízí bezpečnostní záplaty nejméně tři roky od vydání telefonu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.