Hlavní navigace

Android je pro malware prakticky neprůstřelný

9. 10. 2013

Sdílet

Na berlínské konferenci Virus Bulletin zveřejnil bezpečnostní šéf projektu Android, Adrian Ludwig, data o malware pro mobilní operační systém od Google. Podle jeho slov je jen 0,001 % aplikací nainstalovaných do uživatelských zařízení schopno překonat vícevrstvý bezpečnostní systém v Androidu a ohrozit uživatele. Data pocházejí z 15 miliard instalací aplikací včetně těch, které neprošly přes Google Play.

K dispozici jsou i data o typech nebezpečných aplikací. Přibližně 40 % z nich se snaží přímo získat uživatelovy peníze prostřednictvím placených SMS nebo drahých hovorů. Dalších 40 % provádí root telefonu, ale neprovádějí jinou škodlivou činnost. Jsou tedy označeny jako potenciálně nebezpečné, ale obvykle jde o aplikace schválně instalované uživatelem za účelem získání rootovských práv. Dalších 15 % nebezpečných aplikací pak patří do kategorie spyware a sledují například uživatelem zadávaná hesla.

Z výsledků analýzy vyplývá, že je na tom Android s bezpečností velmi dobře a pokud se uživatel chová správně, zůstávají jeho data v bezpečí.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.