Hlavní navigace

Android posílá svou polohu, i když je lokalizační služba vypnuta

22. 11. 2017

Sdílet

I když má uživatel chytrého telefonu s Androidem vypnuté lokalizační služby i mobilní připojení (dokonce i když nemá vloženou SIM kartu), jeho chytrý telefon shromažďuje lokalizační data na základě mobilních vysílačů (kódy Cell ID) a posílá je Googlu.

S tímto zjištěním přišel Quartz a má jít o chování platné pro všechna zařízení s Androidem někdy od počátku tohoto roku. Tiskový mluvčí Googlu měl na dotaz odpovědět v tom smyslu, že Cell ID informace nejsou nijak využívány a jsou zahazovány ihned po obdržení. Společnost se pouze zabývala analýzou využití takových dat pro urychlení doručování zpráv. Firma přislíbila, že tuto praktiku ukončí, telefony s Androidem by měly Cell ID přestat odesílat Googlu ještě v tomto měsíci.

Quartz - Google Android a sběr CellID

Quartz – Google Android a sběr CellID

Ačkoli obecně nelze předpokládat, že by šlo o reálně nebezpečnou praktiku kompromitující zásadně soukromí konkrétních uživatelů, je nebezpečná a špatná v tom, že jde opět o shromažďování dat uživatelů bez jejich vědomí, které navíc nemá uživatel možnost ovlivnit a které je před ním maskováno falešnou indikací vypnutých služeb.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.