Hlavní navigace

Android prý nepotřebuje antivirus

24. 11. 2011

Sdílet

Uživatelé už si všimli, že na Android Marketu se občas objeví aplikace, která nedělá to co slibuje nebo si k tomu ještě přidává nějakou funkci na špehování. Podle firem vyvíjejících bezpečnostní aplikace hrozba malwaru stoupá. Firma McAfee dokonce uvádí, že za třetí čtvrtletí tohoto roku se počet aplikací s malwarem zvedl o 37 %.

Účinnost různých antivirových a jiných bezpečnostních aplikací je zpochybňována už doby co se objevila první z nich. Na rozdíl od operačního systému jako je třeba Windows nebo i Linux, mají aplikace v telefonu svázané ruce. Chris DiBona, jeden z vývojářů firmy Google, napsal na toto téma dlouhý status na Google Plus, kde se naváží do firem vyvíjejících bezpečnostní software pro chytré telefony. „Tyto společnosti si hrají s vaším strachem. Jsou to šarlatáni a podvodníci“. Nejen Android, ale i ostatní operační systémy pro chytré telefony se snaží udržovat aplikace v prostředí, ze kterého nemohou utéct a to platí jak pro malware, tak pro bezpečnostní aplikace.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Adam Štrauch je redaktorem serveru Root.cz a svobodný software nasazuje jak na desktopech tak i na routerech a serverech. Ve svém volném čase se stará o komunitní síť, ve které je již přes 100 členů.