Hlavní navigace

Android Wear hodinky dostanou do vínku WiFi

12. 3. 2015

Sdílet

Android Wear je platforma od společnosti Google, ohlášená minulý rok v červnu. Je určena pro nositelnou elektroniku všeho druhu, včetně chytrých hodinek.

Velká část funkcí těchto chytrých hodinek je v současnosti závislá na konektivitě propojující hodinky s Android telefonem nebo tabletem. Ta se aktuálně realizuje pomocí Bluetooth, a pokud se hodinky dostanou mimo signál, část funkcí přestane být k dispozici.

To by měla zlepšit podpora WiFi, které umožní udržet spojení na delší vzdálenosti. Novinky budou moct využít i majitelé některých existující modelů Android Wear hodinek, které hardwarovým WiFi modulem disponují (mnoho aktuálních modelů již Wi-Fi modul obsahuje). V těchto případech bude stačit jen aktualizace software.

Bohužel bližší informace o podpoře WiFi a dopadu na výdrž samotné baterie zatím nejsou k dispozici.

Ke zveřejnění informací došlo krátce potom, co Apple představil obdobnou podporu u připravovaných Apple Watch. Ty dokáží realizovat hovor přes iPhone, jestliže jsou propojené skrze Bluetooth či WiFi.

Další novinkou je přidání ovládání za pomoci gest. Bude tedy možné listovat mezi chytrými kartami pohybem ruky, na které budete vaše hodinky mít. To by mělo zásadně usnadnit ovládání, neboť již nebude nutné používat i druhou ruku.

(Zdroj: DSL.sk)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Michal Strnad pracuje ve sdružení CESNET, provozující národní síť vědy a výzkumu, Akademii věd České republiky a jako redaktor na serveru Root.cz. Kromě počítačů rád běhá, kuchtí a čte vše, co se mu dostane pod ruku.