Hlavní navigace

Anonabox: anonymizační krabička boduje na Kickstarteru

15. 10. 2014

Sdílet

Na Kickstarteru se objevil další zajímavý a úspěšný projekt. Anonabox během 48 hodin vybral už 400 tisíc dolarů, cílová částka přitom činí pouhých 7,5 tisíce. Oč jde? Anonabox je miniaturní router sloužící k jedinému účelu – anonymizaci brouzdání po internetu a tím pádem i případnému obejití cenzury. To nepřekvapivě zajistí síť Tor ve spolupráci s distribucí OpenWrt.

Proč zvolit hardwarové místo softwarového řešení? Autoři projektu tvrdí, že je znatelně rychlejší. Konfigurace Toru navíc může být komplikovaná, anonabox stačí připojit a je hotovo. Zařízení v ceně 51 dolarů má pouze dva ethernetové porty (vstup a výstup), micro USB port pro napájení a Wi-Fi čip. Uvnitř se nachází blíže nespecifikovaný procesor o taktu 580 MHz a 64MB paměť.

Více se dozvíme později, anonabox totiž kromě téměř obligátního open source bude i open hardware. Návrh produktu už byl dokončen, nyní se čeká pouze na masovou výrobu. Pokud vše půjde podle plánu, přispěvatelé by zařízení měli obdržet v lednu příštího roku.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Bývalý redaktor serveru Root.cz, dnes produktový manažer a konzultant se zaměřením na Bitcoin a kryptoměny.