Hlavní navigace

Anonymous napadli doménového registrátora GoDaddy

11. 9. 2012

Sdílet

Anonymous úspěšně napadli jednoho z největších doménových registrátorů a web hosterů, americkou společnost GoDaddy. Podařilo se tak odstavit řádově miliony různých webových služeb. Podle dostupných informací šlo o klasický DDoS útok a GoDaddy alespoň část svých služeb migroval ke konkurenčnímu VeriSign.

Jako obvykle přichází s útokem „Anonymous“ také debata o tom, kdo přesně za ním stojí. Díky tomu, že se za Anonymous může prohlásit kdokoliv, vznikají různé frakce a samostatné skupiny, od kterých se jiné skupiny zase distancují. Vše podtrhuje veřejná přestřelka na Twitteru, kde se část Anonymous pomocí „oficiálního“ kanálu distancuje od lidí (člověka) s účtem Anonymous Own3r, kteří jsou za GoDaddy zjevně zodpovědní.

(Zdroj: Lupa.cz)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 11. 9. 2012 16:32

    Franta (neregistrovaný)

    Teď šlo sice o obyčejný DDoS, ale do budoucna se kvůli DNSSEC/DANE bude více útočit na registry/regis­trátory místo na CA -- útočník pak bude mít všechno hezky na jednom místě dostupné - jak DNS (nasměrování provozu na vlastní IP), tak šifrovací certifikáty. Dvě mouchy jednou ranou.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.