.... a mělo by být lidstvo uklidněno tím že nějaká verze nějaké "AI" byla u "nějakého" psychiatra?
Uvedu příklad: v roce 2011 natočil S. Soderbergh film "Epidemie". V r. 2019 přišla epidemie Covid-19. Ti, co ten film viděli jsou "zděšeni", jak přesně film popisuje to, co se stalo o 8 let později, včetně chvání lidí a vlád a včetně následků. Vy, co jste ten film ještě neviděli, tak se na něj mrkněte, budete dost překvapeni.
A teď mi řekněte, proč si myslíte, že např. filmová série "Terminátor" je neuskutečnitelná fikce? Fakt si to myslíte? A kdo za to všechno může? Ten, který nepřemýšlí nad důsledky svých činů a myslí si, že "jeho výzkum nikoho neohrožuje" a že jakýkoli stroj nebo program dokáže za všech okolností ovládat. Není to pravda. Ostatně celá ta slavná AI nakonec vždy považuje "člověka" za riziko s potřebou jej vyhladit. Všechny dosavadní pokusy a simulace vedou k tomuto jedinému závěru. Máte pocit, že je to "planý poplach"?