Hlavní navigace

Aplikace pro Apple Watch bude hlídat hladinu cukru

10. 2. 2015

Sdílet

Společnost DexCom pracuje na aplikaci pro Apple Watch, která umožní nositeli zobrazit hladiny cukru a sledovat změny v historii. Data bude zobrazovat formou grafu. Aplikace by měla primárně pomoci diabetikům snadno a rychle si ověřit jejich hladinu glukózy.

Pro samotné měření bude použit senzor umístěný v blízkosti břicha. Ten každých pět minut změří hladinu glukózy a zašle data do DexCom zařízení vzdáleného až sedm metrů. Toto zařízení přenese data na iPhone a ten je posléze zašle k zobrazení na Apple Watch. Výhoda tohoto přístupu je, že není potřeba data kontrolovat na iPhonu nebo DexCom zařízení.

Aplikace bude dostupná ve stejný čas, co dorazí samotný Apple Watch k zákazníkům, tzn. koncem dubna. Ve skutečnosti však bude DexCom nabízet dvě rozdílné aplikace. Jedna poskytne uživatelům jen pohled na data a druhá umožní data i sdílet další osobě, jako je například doktor, který potřebuje sledovat hladinu cukru pacienta.

(Zdroj: CNET)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 11. 2. 2015 14:51

  comodoro (neregistrovaný)

  A ten senzor je co? To jako něco bude píchat lidi každých pět minut? To zní docela nepříjemně. Další otázka je, proč je to prezentováno jako speciální pro Apple Watch. To jako nějak blokuje ostatní zařízení, nebo má Apple Watch nějaký speciální druh přenosu? Jinak by nebyl důvod, aby to nefungovalo třeba s androidím telefonem.

 • 12. 2. 2015 9:14

  Marián Kyral

  Ten senzor je trvale zapíchnutý a jeden vydrží cca týden: http://www.dexcom.com/cz

  Navíc se stejně musí provádět dvakrát denně kalibrace - změření hladiny cukru glukometrem a zadání hodnoty do přístroje.

 • 12. 2. 2015 9:20

  Marián Kyral

  Navíc jeden senzor stojí cca 1700 Kč. Docela drahý špás.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Michal Strnad pracuje ve sdružení CESNET, provozující národní síť vědy a výzkumu, Akademii věd České republiky a jako redaktor na serveru Root.cz. Kromě počítačů rád běhá, kuchtí a čte vše, co se mu dostane pod ruku.