Hlavní navigace

Apple již vyrábí iPhone 13 v Indii

13. 4. 2022

Sdílet

iPhone 13 pro Autor: Depositphotos

Situace v Číně je z hlediska velkoobjemové výroby stále bídná, vedle rostoucích mezd to je ale zejména razantnost COVIDových lockdownů, která narušuje výrobu produktů Apple v této (stále ještě) nejlidnatější zemi světa. Apple tak stále více přesouvá výrobu svých produktů do sousední Indie.

Možná si pamětníci vzpomenou na dobu před několika lety (konkrétně 2017), kdy naopak Indie zatlačila na Apple, který aby mohl iPhony v Indii prodávat, musel zde začít vyrábět. Tak vznikly první továrny, které pro Apple vyráběly tehdejší iPhone SE. Dnes je vše naopak a Apple do Indie aktivně míří.

Dle agentury Reuters se v Indii již rozběhla výroba iPhonů 13. Zajišťuje ji stejný partner, tchaj-wanský gigant Foxconn ve městě Sriperumbudur v pobřežním indickém státě Tamilnádu. V plánu je i tamní výroba iPadů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 14. 4. 2022 9:40

    jinejmuf

    A to je dobře! Čím víc se výroba rozptýlí po světě mimo Čínu, tím lépe. Ještě by bylo fajn, aby bohaté firmy s drahým zbožím nevyráběly jen v zemích s mizernou životní úrovní a mzdami, které by západní svět nepovažoval ani za almužnu...