Hlavní navigace

Apple končí s řadou iMac Pro

9. 3. 2021

Sdílet

Apple iMac Pro doprodej Autor: Apple

Apple potvrdil, že vyšší řada all-in-one strojů iMac Pro končí. Z webu společnosti už u této produktové řady zmizela možnost voleb vyšších komponent a tak se čekalo, kdy přijde oznámení o ukončení této řady. Už dříve přišel web Mac Rumors s informací, že iMac Pro už čeká jen doběh výroby na základě dostupnosti jednotlivých komponent a poté tato řada skončí.

První 27palcové stroje iMac Pro se objevily v nabídce v prosinci 2017, poslední aktualizace pak v srpnu 2020. Nyní tedy víme, že iMac Pro končí a jistě lze tuto věc dát do souvislosti za prvé s nedobrými procesory Intel (které Apple nemá čím lepším od Intelu nahradit) a za druhé s postupným přechodem na vlastní ARM procesory, který započal na konci loňského roku. Uvidíme, zdali budoucí produkty nabídnou za tu monstrózní cenu vyšší kvalitu výrobku i služeb:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 9. 3. 2021 20:18

    Martin P.

    IMac Pro byl jen dočasný stroj , který měl zaplnit mezeru než vyšel Mac PRO.
    Žádný ARM iMac PRO podle fám nebude. Bude jen iMac a MAC PRO a ten nebude mit ani SoC M1 ani M1X ale něco co je označované jako M2 protože M1 s omezením velikosti RAM , počtu výkonných jader nebo i počtu externích monitorů.... ...je nedostatečný .