Hlavní navigace

Apple Music míří na OS X, Android i Windows

10. 6. 2015

Sdílet

Tim Cook na vývojářské konferenci WWDC 2015 mimo jiné představil novou službu Apple Music, která bude konkurovat hudebním službám, jako jsou Spotify či SoundCloud.

Apple Music bude propojen s hlasovou asistentkou Siri, které bude stačit říci, co byste rádi poslouchali a Siri se pokusí vyhledat relevantní obsah. Kromě toho bude možné vyhledávat skladby podle rytmu, zvuku nebo textu.

Autoři budou moci skrze aplikaci nahrávat fotografie, texty a hudbu pro své fanoušky. Odpadne tak potřeba sledovat sociální sítě, kvůli tomuto obsahu.

Služba odstartuje 30. června 2015 s aktualizací na iOS 8.4. V tento den by měla být dostupná ve více než 100 zemích. Lze předpokládat, že do těchto zemí patří také ČR a SR. 

Z počátku bude dostupná jen na Apple zařízeních, ale na podzim se dočkají i uživatelé systémů Android a Windows. Cena bude 9,99 dolarů (přibližně 245 Kč) za měsíční využívání Apple Music. V případě zakoupení balíčku za 14,99 dolarů (365 Kč) bude možné službu využívat až v šesti lidech. Pro osahání slouží tří měsíční běh služby bez poplatku. 

(Zdroj: MobilNet)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 10. 6. 2015 8:14

    3ugeene (neregistrovaný)

    To dává smysl!

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Michal Strnad pracuje ve sdružení CESNET, provozující národní síť vědy a výzkumu, Akademii věd České republiky a jako redaktor na serveru Root.cz. Kromě počítačů rád běhá, kuchtí a čte vše, co se mu dostane pod ruku.