Hlavní navigace

Apple vydal kódy systému Darwin 9

7. 11. 2007

Sdílet

Apple vydal zdrojové kódy unixového systému Darwin 9, nad kterým je postaven nejnovější operační systém Mac OS X 10.5 Leopard. Darwin v sobě integruje řadu zajímavých technologií jako je mikrojádro Mach 3.0, služby systému postavené na FreeBSD 5, výkonné TCP/IP rozhraní a podpora pro mnoho souborových systémů. Darwin je navíc vysoce modulární, takže je možno jej snadno rozšířit o další ovladače nebo jiné funkce.

Kódy můžete stahovat z opensource.ap­ple.com, většina je jich vydána pod Apple Public Source License.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 7. 11. 2007 15:14

  nobody (neregistrovaný)
  eh, lenze maly problem je v tom, ze to, co uvolnuje Apple (aj to nekompletne, nie su tam vsetky kernel header subory), je dost odlisne od skompilovaneho kernelu v MacOS X Leopard.. evidentne preto, aby sa dal tazsie cracknut na nonApple Intel hw ;-)
  Co samozrejme nic nie je nove, tak to uz robi dost dlho...
 • 7. 11. 2007 22:42

  NaiL (neregistrovaný)
  nie, preto lebo apple nevydava opensource aby si si doma buildoval svoj darwin ale aby si sa naucil ako programovat pre macos/darwin a inak kernel sa skopat da, skor cely system prelozit sa nikomu mimo par ludi mimo apple podarilo prelozit, mali totiz tu megabuildovaciu vec od apple :) viac na strankach opendarwin projektu, kde sa typek co to zalozil, rozpisuje preco nebol opendarwin uspesny a ani nikdy nebude.