Hlavní navigace

Apple, Yahoo a další nešifrují vaše kontakty, snadné sousto pro NSA

4. 11. 2013

Sdílet

Při snaze o bezpečné přenosy informací po Internetu bohužel u řady firem narazíte stále na nedostatky. Jak například upozorňuje Ars Technica, i Apple přenáší informace z vašeho seznamu kontaktů v čistě textové podobě. Kontakty se tak mohou dostávat do rukou NSA a dalších tajných služeb, jsou navíc volně zachytitelné i kdekoliv cestou. Například prostřednictvím veřejné WiFi, na kterou jste se právě připojili.

V této souvislosti je dobré vědět, že NSA během jediného dne dokáže získat až stovky tisíc e-mailů a kontaktů. Nejhůře se jim to daří z Gmailu. Jako důvod je uváděn fakt, že Google přešel na používání HTTPS a komunikaci tak zabezpečuje šifrováním.

(Zdroj: Lupa.cz)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 4. 11. 2013 10:20

  TKL (neregistrovaný)

  Nevím, ale u Apple (čímž myslím aplikaci Kontakty v Mac OS X nebo iOS) je při konfiguraci účtu preferováno SSL a pokud není k dispozici, je na to uživatel upozorněn a před nastavením nešifrované komunikace důrazně varován.

  Takže jdu na originální článek, přečtu si první odstavec a heleho - je tam napsáno, že aplikace Kontakty na Macu by default nešifruje synchronizaci s Google účtem. Což ovšem vyznívá úplně jinak, než jak je v této zprávičce uvedeno.

  A navíc se to týká jen případu, kdy je použito předvolené nastavení pro Google. Pokud to udělám ručně přes CardDAV, je SSL by default. Stejně tak je SSL by default pro iCloud.

  Ano, je to samozřejmě problém, ale není to tak, jak je uvedeno ve zprávičce, totiž že: "i Apple přenáší informace z vašeho seznamu kontaktů v čistě textové podobě".

 • 4. 11. 2013 12:56

  __I__ (neregistrovaný)

  Tak yahoo tiež prešlo na https