Hlavní navigace

Apple z App Store odstranil poslední bitcoinovou peněženku

6. 2. 2014

Sdílet

Pokud patříte mezi majitele iPhonu či iPadu a příznivce virtuální měny Bitcoin zároveň, máme pro vás špatnou zprávu. Apple totiž z App Store odstranil oblíbenou peněženku Blockchain.info, která tam byla poslední aplikací svého účelu. Uživatelé „jablečných“ zařízení už tak nemají žádnou možnost, jak pohodlně manipulovat s bitcoiny, pokud nechtějí sáhnout k hacku známému jako Jailbreak.

Komunita je pochopitelně rozhořčena, protože odstranění aplikace podle dostupných informací nemá v obchodních podmínkách oporu. Tvůrcům peněženky byly jako oficiální důvody odstranění sděleny „nevyřešené problémy“, které však Apple odmítá dále upřesnit. Tak jako tak, standardní postup bývá takový, že tvůrci aplikace jsou na problémy předem upozorněni a mají určitý čas na nápravu, což se tentokrát nestalo.

Pokud se vám jednání Applu nelíbí, můžete podepsat petici na Change.org. Peněženka Blockchain.info je k dispozici také pro Android a obzvlášť populární je její webová verze. Uživatelům nabízí pohodlí, jelikož ti nemusí skladovat celý záznam transakcí, ale i relativní bezpečí – privátní klíče se dešifrují až u samotného uživatele.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.