Hlavní navigace

Archive.org buduje zrcadlo v Kanadě, z obav před novou americkou vládou

30. 11. 2016

Sdílet

Internetový archiv Archive.org, který ukládá kopie webový stránek a částečně třeba i softwaru a multimédií, oznámil, že vytváří kompletní zrcadlo databáze v Kanadě. V současnosti je celá databáze uložena jen na serverech v americkém San Francisku. Archive.org má servery ještě v několika zemích, např. v Egyptě nebo Nizozemsku, ale ty obsahují pouze části dat.

Budování zrcadel je v dlouhodobějším plánu projektu, ale prý ho uspíšilo zvolení Donalda Trumpa prezidentem USA. Od jeho administrativy se očekává, že rozšíří sledování uživatelů internetu a dále omezí přístup k němu. Pro Archive.org je soukromí uživatelů důležité a podle svých slov ani nezaznamenává IP adresy. Projekt zároveň žádá příznivce o finanční podporu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 1. 12. 2016 11:53

    Radovan (neregistrovaný)

    Šestého dne Bůh povídá archandělovi Gabrielovi: "Dnes stvořím zemi, jež se bude nazývat Kanada. Bude to země plná přírodních krás. Bude mít majestátná, vysoká pohoří, jiskřivá jezera plná ryb, hluboké lesy, vysoké útesy nad písčitými plážemi. Zařídím, aby se její obyvatelé měli vždy dobře, aby se jim vyhýbala zemětřesení a povodně. Budou to Kanaďané a budou brzy známi jako ti nejmilejší lidé na Zemi."
    Gabriel se hned ptá: "Pane, nemyslíš, že jsi na ty Kanaďany až moc hodný?"
    "Neboj. Uvidíš, jaké budou mít sousedy!"