Hlavní navigace

Ardour 6.8 je poslední verzí s podporou Windows XP a starých Linuxů

6. 7. 2021

Sdílet

Ardour 6.0 Autor: Ardour

Předchozí vydání 6.7 mělo být posledním pro staré platformy. Ale množství důležitých oprav a také několik novinek v Ardouru 6.8 znamená, že právě tato nejnovější verze DAW balíku je tou, kterou lze jako poslední provozovat na Windows XP či 32bit Linuxu z roku 2009 či letitém Mac OS X 10.5.

Mezi novinkami najdeme tzv. Playlist Operations s řadou vylepšení pro práci se seznamy či rychlým přístupem pomocí tlačítka. Dále tvůrci přidali low-level měření výkonu DSP ( Window > Performance Meters), kdy následně prostým najetím myší nad položku lze vidět průměrné hodnoty (plus standardní odchylky hodnot) u libovolného měřáku.

Dále přibyla podpora pro požadavky na specifické hodnoty CPU DMA latencí (na některých systémech lze využít k vylepšení výkonu DSP, další operace v editaci MIDI stop (rozšíření či invertování výběru), nová operace pro stopy pro odstranění mezer (s nastavitelným parametrem prahu). Nově lze také importovat M4A soubory, plus je zde spousta oprav chyb a dílčích vylepšení. Kompletní přehled je k dispozici v oznámení nové verze.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 7. 7. 2021 9:55

    Ragzid

    Rovnou bych do zpravicky napsal, ze ten stary Linux neni definovany jako 32 bit, ale ze budou podporovany pouze:
    Linux systems with libstdc++.so.5 or any later version

Byl pro vás článek přínosný?