Hlavní navigace

Ať už Flash skončí, přeje si šéf bezpečnosti Facebooku

14. 7. 2015

Sdílet

Flash byl vždy považován za poněkud nestabilní a nepříliš bezpečnou technologii, což mj. bylo jedním z důvodů, proč se nikdy nedostal na iOS. Co se týče oné bezpečnosti, je na tom špatně i dnes. Pravděpodobně se jedná o software s největším množstvím nalezených závažných bezpečnostních chyb.

Minulý týden se přišlo na dvě další, což nejspíš podnítilo k vyjádření Alexe Stamose, novopečeného šéfa bezpečnosti Facebooku, který předtím stejnou pozici zastával v Yahoo. „Už je načase, aby Adobe oznámilo konec životnosti Flashe a aby požádalo prohlížeče, aby jej ve stejný den vypnuly. I kdyby to mělo být za 18 měsíců, stanovení data je jediný způsob, jak rozplést závislosti a naráz posunout celý ekosystém,“ napsal Stamos na Twitteru.

Na tom, že Flash je mrtvá technologie, už se shodnou téměř všichni. Internetové video už z velké části přešlo na HTML5 a Flash je nahrazován i v dalších oblastech. Webové prohlížeče by se Flashe také rádi zbavili, ale zatím se k tomu staví obezřetně. Jasné vyjádření ze strany Adobe by tedy opravdu mohlo prolomit ledy. Více jsme se problematice věnovali v článku Flash na ústupu: Mozilla nabídne implementaci v HTML5.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Bývalý redaktor serveru Root.cz, dnes produktový manažer a konzultant se zaměřením na Bitcoin a kryptoměny.