Hlavní navigace

Autorádia v automobilech Mazda vyřadilo chybné vysílání rozhlasové stanice

10. 2. 2022

Sdílet

Mazda auto volant Autor: Pixabay

Řidiči automobilů značky Mazda v okolí Seattlu přišli o funkci autorádia kvůli chybnému vysílání místní veřejnoprávní rozhlasové stanice KUOW 94.9. Během 30. ledna v autech Mazda vyrobených mezi lety 2014 a 2017 havaroval informační systém během poslechu zmíněné stanice. Přijímače se pak dostaly do nekonečné bootovací smyčky, ze které se nemohou samy dostat.

Servis tvrdí, že došlo k poškození jednotky „connectivity master unit“, která musí být vyměněna. Součástka ovšem stojí okolo 1500 dolarů a kvůli současným problémům na trhu s elektronikou je navíc nedostupná. Uživatelé tak zůstali ve svých autech bez autorádia a dalších přidružených funkcí.

Zajímavá je ovšem příčina celého problému. Zjistilo se, že zmíněná rozhlasová stanice ve svém přenosu odvysílala sadu obrázků, které ale ve svém názvu neměly příponu. Autorádia konkrétní generace se ale právě na příponu v názvu přijímaného souboru spoléhala a při jejich absenci došlo k softwarové havárii.

Ukázalo se, že dodavatel autorádií o problému věděl a Mazda už informovala servisní techniky o tom, co se uživatelům stalo a jak je potřeba to řešit. Přestože jednotky na výměnu nejsou k dispozici a oprava se proto zdrží, Mazda přislíbila, že je uživatelům bude měnit zdarma. Stačí, když se řidiči obrátí na místní servis, který součástku objedná a vymění, jakmile bude k dispozici.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.