Hlavní navigace

AV Linux končí, verze 6.0 je poslední

21. 8. 2012

Sdílet

Po „turbulentním vývojovém období“ vydal Glen MacArthur novou verzi linuxové distribuce AV Linux, která je založena na Debianu a zaměřuje se na práci s audiovizuálním obsahem. Přestože jsou novinky v čerstvě vydané verzi 6.0 uživateli přijímány velmi pozitivně, sám MacArthur prohlásil, že jde o poslední verzi AV Linuxu. Důvodů je prý více, tím nejpodstatnějším je nedostatek financí. Určitě to bude pro mnoho lidí zklamání, ale než odejdete, vyzkoušejte nové ISO a nechte ho, ať ukáže, co umí, píše MacArthur.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 21. 8. 2012 22:29

  bez přezdívky

  Sam ho pouzivam uz dlhsi dobu a verzia 6. spravila radost, ale druha cast spravicky nepotesila, hodne AV distribucii sa stratilo ktore za nieco stali, takze knim pribudne dalsia? :(

 • 27. 5. 2013 14:35

  Ufonion

  Ahoj,

  delší dobu AV Linux sleduji a brzo se přeci jen dočkáme aktualizované verze 6.0.1! Změn bude hodně a mnohé aplikace také přibudou. Třeba stabilní verze Ardour 3 a další.

  Aktuálně je vydání zmrazeno a čeká se jen na demoverzi Harrison Mixbus 2.3 (což je Ardour 2 přepracovaný slavným výrobcem profesionálních mix pultů).

  Verze 6.0.1 bude založena stále na Debian Squeeze a vyladěném LXDE (což se v době vydání Wheezyho může zdát trochu pozadu, ale hudebnímu hardware a stabilitě to asi nevadí, možná spíše spíše naopak).

  A je dokonce možné, že po ní budou následovat verze další, nejde jen o finance, autora motivují též ohlasy - povzbudil ho třeba pozitivní článek v časopisu Linux Format. K další budoucnosti se Glen MacArthur vyjadřuje takhle:

  "If there is a future beyond AV Linux 6.0.1 it will be much more based on DAW's+Supported Plugins workflows only."

  Zdroj:
  http://www.remastersys.com/forums/

  Ufonion Labs

Byl pro vás článek přínosný?