Hlavní navigace

Avidemux 2.8.0 zlepšuje ovládání prostředí

29. 12. 2021

Sdílet

Avidemux 2.7.6 Autor: David Ježek

Závěr roku stihla i nová verze video střižny Avidemux. Přináší celou řadu novinek, z nichž vypíchneme pár. Předně je tu možnost konvertovat HDR video na SDR za použití rozličných metod mapování tónů. Tvůrci také navrátili FFV1 kodér (naposledy byl v řadě 2.5.x). Podporováno je dekódování stop ve formátu TrueHD a jejich začlenění do Matrošky.

Avidemux si také nově poradí s WMA9 Lossless. Filtr Resample FPS dostal možnost nastavení parametrů Blend a Motion Interpolation. Filtry pro FPS pak mohou jít až na hodnotu 1000 fps. V přehledu filtrů je možné dočasně deaktivovat ty použité. Filtr ořezu dostal průhledné zelené maskování a vylepšený automatický ořez, který bude vždy perfektní (kromě příliš černých snímků).

Maximální rozlišení ve filtru pro změnu rozlišení je nyní 8192×8192. Pro kodér x264 lze specifikovat barevné vlastnosti. Časovou značku lze zkopírovat pomocí Ctrl+Shift+C a následně vložit pomocí Ctrl+V do Go Time dialogu. Na Linuxu program přechází na plnohodnotné PulseAudio s možností ovládání hlasitosti přímo z Avidemuxu. U ALSA se přechází na sw volume. Opraveny jsou i rozličné chyby (třeba zelený nádech filtru MPlayer eq2). FFmpeg v Avidemuxu povýšil na verzi 4.4.1.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.