Hlavní navigace

Backblaze vydal první statistiky týkající se SSD

4. 3. 2022

Sdílet

SSD Autor: Radomír Kejduš, Cnews.cz

Backblaze pravidelně vydává statistiky poruchovosti pevných disků založené na běhu dvou stovek tisíc disků ve svých datacentrech. Nyní poprvé vydává také statistiky týkající se SSD, která jsou v datových serverech používána jako disk pro systém. Kromě operačního systému jsou na discích také například logy nebo dočasné soubory potřebné pro běh hlavního úložiště. Backblaze takto v serverech rotační disky nahradil na konci roku 2018, dnes v datacentrech běží 2200 SSD.

Tvůrci statistiky upozorňují na to, že data jsou v některých případech silně ovlivněna krátkou dobou některých disků a jejich nízkým počtem. Proto hodně kolísají a je potřeba při jejich interpretaci tyhle okolnosti pozorně sledovat. Statistika se samostatně zabývá také třemi nejdéle sloužícími SSD u Backblaze a u nich vychází AFR (Annualized Failure Rate) pod jedno procento, což firma považuje za velmi dobré. Očekáváme hodnotu AFR mezi 1 % až 2 %. Cokoli méně je skvělé a cokoli více se vyplatí sledovat, vysvětlují autoři.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.