Hlavní navigace

Barnes & Noble odhalil nekalé praktiky Microsoftu

16. 11. 2011

Sdílet

Nedávno jsme psali o tom, že velké americké knihkupectví Barnes & Noble odmítlo platit poplatky Microsoftu za Android ve svých elektronických čtečkách a chce proti Microsoftu rozpoutat řízení kvůli zneužívání patentového systému. Že to B&N myslí vážně, ukazuje server Groklaw, na kterém knihkupci odhalují praktiky, které Microsoft používá.

Podle zveřejněných informací využívá Microsoft zastaralých patentů na naprosto triviální postupy, požaduje po výrobcích nepřiměřené částky a diktuje si podmínky na vlastnosti zařízení, které jeho patenty vůbec nepokrývají. B&N doslova říkají, že „Microsoft se pomocí svých patentů snaží vytlačit open source z trhu“. Výrobce staví před nelehkou volbu: zaplatit poplatky za nesmyslné patenty nebo se pustit do komplikovaných a nákladných soudních sporů.

Velká společnost si může dovolit poplatky odvádět, ale firma jako Barnes & Noble si to podle vlastních slov nemůže dovolit. Proto se rozhodla jít druhou cestou a požádat o pomoc soud. Podle jejich představitelů je totiž počínání Microsoftu ilegální.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.