Hlavní navigace

Bez open source a Linuxu to nejde už ani v Microsoftu

14. 3. 2016

Sdílet

Že Microsoft připravuje svůj SQL server pro Linux, to už víme. Databázový server Microsoftu pro Linux je v souladu s tím, na jakou vlnu firma po odchodu Ballmera naskočila – nebarikáduje se ve své pevnosti a naopak se otevírá jiným technologiím a konkurenci. Už to není jenom o našich technologiích, ale i o tom, jak se zapojí zákazníci, dodal v New Yorku redmondský šéf.

To lze dekódovat i takto: bez open source a Linuxu už to prostě nejde. Budoucnost Microsoftu se točí okolo cloudu Azure, je to takový jeho nový operační systém. Aby na Azure dostal co nejvíce zákazníků, nemůže v něm nabízet pouze své vlastní technologie a ekosystém. Musí se otevřít ostatním možnostem.

Microsoft tímto jasně říká, že se zákazníci nemají bát nějakého uzamčení. Microsoftu nakonec může být jedno, zda využívají Windows či Linux, důležité je, že něco z toho poběží v jeho cloudu Azure, navazuje pro Lupu viceprezident Gartneru Merv Adrian.

Detaily rozebírá článek na Lupa.cz.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.