Hlavní navigace

Bezdrátovou komunikaci a Internet věcí přiblíží nová kniha z Edice CZ.NIC

8. 1. 2018

Sdílet

Další publikace správce české národní domény má název Hradla, volty, jednočipy a je určena všem zájemcům o elektroniku, číslicovou techniku a vlastní stavbu zařízení pro Internet věcí. Autorem této nové publikace, která vychází tradičně pod otevřenou licencí, je Martin Malý, propagátor a popularizátor nejen open-source platformy Arduino, ale i dalších IoT projektů. Elektronická verze knihy je k dispozici volně ke stažení na adrese knihy.nic.cz; zde je možné si ji objednat i ve fyzické podobě.

Cílem knihy není udělat ze čtenáře odborníka na návrh elektronických konstrukcí, ale poskytnout mu základní informace o tom, jak tato technika vlastně funguje, poodkrýt oponu tajemství, která kolem číslicové techniky panuje, a ukázat, že i doma na stole lze sestavit zařízení, které možná nesnese srovnání s průmyslově vyráběnou elektronikou, ale přinese svému staviteli mnohem větší radost a potěšení, uvádí autor knihy Martin Malý.

Více informací je k dispozici také v tiskové zprávě.

Tato zprávička byla zaslána čtenářem serveru Root.cz pomocí formuláře Přidat zprávičku. Děkujeme!

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 8. 1. 2018 15:33

  Lambo (neregistrovaný)

  Jak souvisi hradla, volty a jednocipy se spravou ceske narodni domeny? Kdyz jsme u toho, jak s tim vlastne souvisi vydavani knih?

 • 8. 1. 2018 18:10

  Radovan (neregistrovaný)

  Jednoduše, tou správou vydělané peníze utrácejí za charitu, a je jim milejší technické vzdělávání české populace než vyživování importovaných čmoudů ;-)

  Jinak ta kniha je výborná, a možná bys v jejich nabídce našel i ty něco co by tě zajímalo: https://knihy.nic.cz

 • 19. 1. 2018 11:44

  SB (neregistrovaný)

  Máte mezery v aktuálním newspeeku - neříká se „čmoudů“, ale „doktorů“ nebo „inženýrů“.