Hlavní navigace

Bezpečná VLAN se přejmenovává na FENIX

22. 5. 2014

Sdílet

Projekt Bezpečná VLAN se přejmenovává na FENIX, na konferenci IT 14 to oznámil ředitel sdružení NIX.CZ Martin Semrád. Doufám, že FENIX bude synonymem pro bezpečnost, jako je značka NIX.CZ synonymem pro kvalitní propojování velkých sítí, řekl na své přednášce Martin Semrád. Podle jeho slov název „Bezpečná VLAN“ výrazně zužoval pohled na projekt, který je více než jen bezpečným propojením několika sítí. Jde o jakýsi klub firem, které si vzájemně věří a dokáží spolupracovat na řešení bezpečnostních incidentů.

V současné době je v projektu FENIX zapojeno šest společností: ACTIVE 24, CESNET, CZ.NIC, Dial Telecom, Seznam.cz a Telefónica ČR. Martin Semrád prozradil, že zájem o vstup projevila ČD Telematika a s dalšími třemi společnostmi probíhají jednání.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 5. 9. 2014 14:18

    Tomas (neregistrovaný)

    Osobni nazor je ze projekt jako FENIX by mel prekrocit hranice statu jakozto samotne medium, kteremu se snazi pomoci vyresit neduhy a vrtochy neschopnych provideru poustejicich do internetu vsechno.
    Nekolik podobnych pokusu o pomoc internetu tady je i z minulosti. Napriklad spamhaus nebo jak se to jmenuje pro mail servery. Ono spravna konfigurace nekdy pomuze.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.