"Mňo,.. aby mi někdo určoval, co smím a nesmím na svém zařízení spouštět a nějakou aktualizací mě to zakazoval, to už je fakt moc."
Vy jste ale vtipny, vyrobce muze zakazovat co chce, nebylo-li zarizeni k takovym cinnostem urceno; myslite si snad, ze by vyrobce mixeru schvaloval, ze jste si ho upravil na ventylator?
zakazovat co chce si sice muze, ale co se svym vyrobkem udelam je ciste ma vec (maximalne tim ztratim zaruku) a jestli si budu chtit upravit svuj mixer na elektricky zubni kartacek tak mi v tom ani vyrobce nezabrani:-)
Vlastnikem toho mixeru už není výrobce, ale já. Tak si z něho klidně mohu udělat ventilátor. Maximálně příjdu o záruku, ale to je tak vše. Proč bych si ze zakoupeného mixeru nemohl vyndat třeba motor a použít ho na něco jiného, je to můj motor.
s tim bych velmi polemizoval,
vyrobce nema pravo menit vlastnosti vyrobku,ktery si clovek zakoupil, pokdu s tim ten clovek nesouhlasi. predstavte si ze si koupite motyku s drevenou nasadou, a pak si vyrobce vspomene ze by byla lepsi nasada kovova a vymeni vam ji :-D a to ze vas to pak bude studit do ruk, ale nebudete si moct zadrit trisku(coz je oficialni vysvetleni vymeny) to je jiste super ;-)
To je dost zcestne, tady jde o pripad, kdy vyrobce chrani sve zajmy, protoze pokud by se na xb dalo spustit a delat cokoliv, co potom s ochranou her? Ted cekam argument, ze takova ochrana je naprosto svazujici, na nic a mela by se zrusit :-D
Prirovnal bych to k zabraneni zakaznikovi v odstraneni pojistky pro dosazeni vyssiho vykonu motoru, aby si nemusel kupovat drazsi a vykonnejsi mixer...
No problem je, ze vyrobce to nemusi schvalovat, ale predstav si, ze by sis koupil mixer, predelal na ventilator a kdybys ho chtel pouzit, on by se ti predelal zpatky na mixer (a to tak, ze bys z nej ventilator uz neudelal).
Ono uz slovni spojeni "vyrobce zakazuje" , ktere pouzil Tom, je hrozive, pokud vim, zakazat muze pouze vykonny ci soudni organ, ne? Pak by mi mohl "vyrobce zakazat" napriklad nejaky nevyhovujici vyrobek vyhodit, nekomu ho venovat, pretrit ho na jinou barvu atd... Vyrobce muze "nedoporucovat", "zabranovat", ale ne "zakazovat", to snad muze jen zakon a soud, ne? Podobne: vyrobce aut nemuze opilym lidem zakazat ridit auto, to zakazuje zakon. A snaha MS zabranit neco udelat s jejich vyrobky/systemem uz tolikrat vysla naprazdno, ze se stala davno smesnou.
no já si myslím, že když si koupím mixér a předělám si ho na ventilátor, tak s tím výrobce nic nenadělá… a to samé když budu chtít z vysavače udělat sáně