Hlavní navigace

Bílý dům chce svobodný a otevřený internet

19. 2. 2014

Sdílet

Bílý dům vydal oficiální odpověď na petici We The People, která upozorňuje na to, že americký federální soud nedávno zrušil pravidla síťové neutrality vydaná Federální komisí pro komunikaci (FCC). Podle soudu nemohou být poskytovatelé připojení nuceni k síťové neutralitě, což jim dává možnost nechávat si platit za připojení k jednotlivým službým od dodavatelů obsahu i od samotných uživatelů. To by mohlo výrazně poškodit princip dnešního internetu, který je univerzálním prostředím bez závislosti na konkrétních službách. Petici podepsalo více než sto tisíc uživatelů.

Bílý dům odpověděl, že pokud by chyběla síťová neutralita, internet by se mohl proměnit v drahou soukromou silnici s výběrem mýtného, která by nebyla dostupná příští generaci vizionářů. Zároveň také dodává, že FCC je nezávislou organizací a její ředitel Wheeler veřejně slíbil, že využije kongresem svěřené autority k udržení robustního, svobodného a otevřeného internetu – principu, který Bílý dům intenzivně podporuje.

(Zdroj: Slashdot)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.