Hlavní navigace

Blíží se konec podpory Ubuntu 13.04

7. 1. 2014

Sdílet

V pondělí 27. ledna 2014 přestane Canonical oficiálně podporovat vydání Ubuntu 13.04. Právě od této verze distribuce přešla na nový cyklus podpory, kdy už jsou řadová vydání podporována pouhých devět měsíců. Dříve to byla dvojnásobně dlouhá doba. Uživatelé Ubuntu již tedy nemají možnost přeskočit ani jedno vydání, pokud si zakládají na bezpečnosti.

Přesným opakem jsou „LTS“ vydání s prodlouženou podporou, ta budou aktualizace i nadále dostávat dlouhých pět let. Takovým vydáním bude i nacházející Ubuntu 14.04 Trusty Tahr. Stabilní verze by měla vyjít 17. dubna, ještě před ní je na 27. března plánována betaverze. Deriváty Ubuntu přitom vycházejí ještě v dalších vývojových verzích.

(Zdroj: OMG Ubuntu)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 7. 1. 2014 14:11

  MeeGo - no future

  Blbci, taky mohli počkat do 17. dubna. S 13.04 jsem spokojen, 13.10 mi v zásadě nic nepřinese a do vydání LTS zbývají 3 měsíce a 10 dnů. Fakt je vidět, že prioritu má Ubuntu touch a na desktop Canonical sewe jak na placatý kámen.

 • 7. 1. 2014 17:53

  Libor Chocholaty

  Ale pane kolego...
  Zda se, ze nekterym uzivatelum je soft zdarma se zdrojaky malo. Stavaji militantnimi a dozaduji se delsi podpory. Nebudou za chvili chtit, aby jim ten, kdo je obdarovava, jeste zavazoval tkanicky u bot?

 • 7. 1. 2014 18:58

  to_je_jedno

  kdyz sis ho instaloval tak jsi o tom vedel. mas byt rozumny a pouzivat LTS. Ono taky "bez podpory" se v podstate nic nedeje. Takze dozij do dubna a pak uvidis kterym smerem dal upgradovat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Bývalý redaktor serveru Root.cz, dnes produktový manažer a konzultant se zaměřením na Bitcoin a kryptoměny.