Hlavní navigace

Blizzard: portování her na Linux zatím nezvažujeme

11. 3. 2015

Sdílet

Ne všichni vydavatelé počítačových her jsou z Linuxu tak nadšeni jako Valve. Už dlouho se spekuluje o tom, jak se k Linuxu postaví Blizzard, který se proslavil zejména sérií her ze světa Warcraft. Petici za podporu Linuxu už podepsaly téměř tři tisíce fanoušků a prezident společnosti Michael Morhaime na ni zareagoval. Bohužel ne moc pozitivně.

„Zkrátka na to ještě nejsou čísla. Podíl Linuxu na webu je nižší než dvě procenta a navíc předpokládám, že většina jeho uživatelů má přístup i k počítačům s Windows nebo Macům, které umožňují hraní her od Blizzardu. Budeme dále sledovat růst Linuxu, nicméně je velmi nepravděpodobné, že se jeho podporou budeme zabývat v blízké budoucnosti,“ napsal iniciátorovi petice Morhaime.

Pozice Blizzardu je jistě odlišná v tom, že na rozdíl od řady jiných vydavatelů v podstatě nemá žádné vazby na Valve. Své hry nenabízí na Steamu a provozuje vlastní herní platformu Battle.net. Proto se ho ani nijak netýká příchod konzolí se SteamOS, na kterých by Linux měl prorazit.

(Zdroj: Gaming on Linux)

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Bývalý redaktor serveru Root.cz, dnes produktový manažer a konzultant se zaměřením na Bitcoin a kryptoměny.