Hlavní navigace

Bootujte z iPodu

17. 8. 2005

Sdílet

IBM se podařil husarský kousek. Vývojáři jsou nyní schopni nabootovat Knoppix z iPodu a nechat běžet virtuální x86 stroj ve VMware. Taková koncepce navíc umožnila jednoduše implementovat šifrování. Testy proběhly na 60GB iPodu photo.

(Zdroj: Slashdot)

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 17. 8. 2005 20:25

  Franta Omáčka (neregistrovaný)
  Tak nevím jestli je to záměr, anebo nepozornost, ale zpráva vzbuzuje dojem, že Knoppix běžel na iPodu. To je samozřejmě nesmysl. Oni ten iPod využili pouze jako externí disk a z něj nabootovali normální Knoppix s použitím běžného x86 hardwaru. Celý bastl "Knoppix - VMWare - Windows" byl použit jen protože Windows nezvládají bootování na neznámém hardwaru (a aby očůrali aktivaci win :). Celé to má vést k tomu, aby si lidé místo NB tahali jen disk a ten vždy někde zapojili do neznámého počítače a měli všechny programy i data s sebou.

  Už se těším na zítřejší článek na Živš, že Knoppix nabootuje na iPodu a stovky chudáků, kteří to budou shánět.
 • 18. 8. 2005 8:07

  Big[X] (neregistrovaný)
  LOL, kdyz vam nekdo rekne, ze nabootoval Knoppix z CD, taky to u vas vzbudi dojem, ze Knoppix bezel na CD? Honem varujte lidi aby "stovky chudaku" nezacali shanet CD, na kterem nabootuje Knoppix :D
 • 18. 8. 2005 8:42

  Franta Omáčka (neregistrovaný)
  a) na zprávičku jsem byl upozorněn dvěma lidmi, kteří nezávisle na sobě tvrdili, že na iPodu běžel Knoppix ("psali to na rooootu!")
  b) formulace zprávy je zavádějící. Nebo snad uvedete tu vaši zprávu takto: "IBM se podařil husarský kousek. Vývojáři jsou nyní schopni nabootovat Knoppix z CD". Opravdu je husarský kousek, nabootovat cokoliv z USB disku a spustit tam VMware?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Petr Krčmář pracuje jako šéfredaktor serveru Root.cz. Studoval počítače a média, takže je rozpolcen mezi dva obory. Snaží se dělat obojí, jak nejlépe umí.