Hlavní navigace

Brave 1.26.67 a beta vyhledávače Brave Search

23. 6. 2021

Sdílet

Nová verze prohlížeče Brave přechází na jádro Chromium 91.0.4472.114. Mezi nabízenými vyhledávači má horkou novinku, vlastní projekt Brave Search. Dále přidává například FTX widget, generátor QR kódů v URL řádku či explicitní opt-in do Brave News a možnost importu P2P klíčů pro použití s IPFS a publikování obsahu uživatelem s jejich pomocí.

Najdeme zde i některé dílčí aktualizace týkající se CNAME un/de/cloakingu, stránky brave://version (ukazuje všechny variace názvů), právě přejmenování Brave Today na Brave News, odstranění Block element via selector z rozšíření. Dále třeba opravu nefunkčního vyhledávání v privátních oknech, když byl vyhledávač nastaven rozšířením či konečně možnost registrovat Brave jako FTP handler na Linuxu.

Nový vyhledávač Brave Search, který se nyní nachází v beta verzi, je pak samozřejmě dostupný i pro jiné prohlížeče, a to na adrese https://search.brave.com/. Sami tvůrci Brave označují tento vyhledávač za ten, který nejvíce ctí soukromí uživatelů. Vyjmenovávají přitom 7 bodů, kterými se řídí, kde nechybí právě soukromí, uživatel na prvním místě, nezávislost, možnost volby, transparentnost, či dobrá integrace s prohlížečem a otevřenost.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.