Hlavní navigace

Brave 1.31 s Brave Search jako výchozím vyhledávačem

20. 10. 2021

Sdílet

Prohlížeč Brave Autor: Brave Software, Inc.

Nová verze webového prohlížeče Brave 1.31 je spojena s přechodem na vlastní vyhledávač jako výchozí – v USA, Kanadě a UK nahrazuje Google, ve Francii střídá Qwant, v Německu zase v Brave přecházejí z DuckDuckGo. Další země se budou přidávat postupně. Uživatelé samozřejmě mohou změnit na jakýkoli jiný a stávajícím uživatelům samozřejmě zůstává jejich nastavení. Brave Search má vlastní nezávislý index i engine, nesleduje uživatele ani jejich vyhledávání a kliknutí. V tuto chvíli nezobrazuje reklamy, ale v budoucnu bude reklamami podporován (plus bude možné používat Premium službu bez reklam).

Brave Search také spouští Web Discovery Project (WDP), skrze který mohou uživatelé anonymně poskytovat data pro vylepšování vyhledávače. Do programu je potřeba se ručně zapsat a zasílaná data nejsou spojena s žádným účtem, čili není možné je deanonymizovat. Podrobnosti fungování popisuje zpráva o nové verzi, resp. přehled k WDP na GitHubu projektu Brave.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor zprávičky

Příznivec open-source rád píšící i o ne-IT tématech. Odpůrce softwarových patentů a omezování občanských svobod ve prospěch korporací.